Osobní trenér fitness

Z Wikina

Přejít na: navigace, hledání

Článek je o smysluplnosti osobního trenéra fitness, který vám pomůže s vaším cvičením i nastavení zdravého životního stylu.

Obsah

Charakteristika trenéra fitness

V dnešní době je pravidlem, že v každém fitness centru je k dispozici fitness trenér, který poradí jak cvičit na kterém stroji. Také si můžete zaplatit osobního trenéra, který vám připraví tréninkový plán přímo pro vaše potřeby. Druhou variantou je objednání osobního trenéra k vám domů a tím ušetříte čas dojížděním do fitness centra.

Osobní trenér vám obvykle nabídne řadu propracovaných programů a vy si vyberete to, co vám je nejbližší. Stálá přítomnost a plné soustředění u klienta během celé lekce je samozřejmostí. Dobrý osobní trenér vás motivuje, kontroluje techniku provádění cviků, držení těla a správné dýchání. Pravidelné cvičení podle tréninkového plánu zlepší vaši fyzickou kondici i zdraví.

Osobní fitness trenér, před tím než vytvoří tréninkový plán (na hubnutí, zpevnění...), odborně diagnostikuje aktuální zdravotní stav a zjistí různá omezení, která jsou potřeba vědět pro další cvičení, jinak byste si některým cvičení mohli i ublížit. S osobním trenérem budete cvičit efektivněji a bezpečněji, než když cvičíte sami. Také vás bude přiměřeným způsobem motivovat k dosažení společně stanovených cílů a trvalých změn. S cvičením se pojí také zdravá životospráva a zdravý životní styl.

Potřebná kvalifikace trenéra fitness

Každý osobní trenér fitness by měl mít dlouholeté osobní zkušenosti s cvičením (sám aktivně cvičí). K tomu, aby mohl své služby nabízet veřejně, je nezbytné projít odborným (rekvalifikačním) kurzem, na jehož konci, po splnění zkoušky obdrží certifikát - oprávnění k provozování (živnostenský list).

V průběhu kurzu se prakticky každý budoucí trenér seznámí s diagnostikou, anatomií těla a hlavně jak pracují svaly. Vykonává trenérskou praxi na funkční trénink, fitness trénink, kondiční trénink, základy cvičení na míči nebo strečink, který je důležitý provádět po každém cvičení. Projde základy zásad a principů výživy. Procvičuje si na povinné praxi sestavování tréninkových plánů. Tyto všechny nabyté zkušenosti, potom využije při svém podnikání. Důležitá je také psychologie, protože osobní trenér musí být svému klientovi oporou a pozitivně ho podporovat.

Odkazy

Reference

Související témata

Literatura

Internetové odkazy

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Stránky
Nástroje
[CNW:Counter]