Nachlazení

Z Wikina

Přejít na: navigace, hledání

Zvláště v počátečních stadiích lze nachlazení rychle a efektivně vyléčit. Fyzické a psychické příčiny nachlazení. Co dělat a čeho se vyvarovat.

Obsah

Co vše lze zahrnout pod nachlazení

Virové onemocnění horních cest dýchacích - škrábání nebo pálení v krku, kašel, rýma, bolesti kloubů a svalů, bolení hlavy a ztuhlá šíje. Tradiční čínská medicína do tohoto pojmu rovněž zahrnuje chřipku a angínu.

Co způsobuje nachlazení

Výčet možných příčin nachlazení není vyčerpávající. Zde jsou uvedeny jen nejčastější příčiny nachlazení.

Fyzické příčiny

Psychické příčiny

Seznam příčin je zde pro vaši inspiraci. Když na vás začne něco lézt, máte se vždy sami sebe zeptat: Co to znamená? Řadě lidí se díky změně postoje k příčinám podařilo průběh nemoci zvrátit.

Jaký typ nachlazení máte

Důležité je vnímat své tělo a rozpoznat jaký typ nachlazení máte - existují v podstatě dva stavy:

Jak se rychle zbavit nachlazení

Čím dříve začnete řešit nachlazení v počátečním stadiu, tím dříve se nachlazení zbavíte a zmírníte jeho průběh. Přičemž velmi pomáhá si uvědomit, co jste udělali špatně - viz Psychické a fyzické příčiny nachlazení. Je vhodné se k dohledání příčin nachlazení (zvláště k těm psychickým) opakovaně vrátit v průběhu léčení.

Jak poznat, že na vás leze nachlazení

Abyste se mohli rychle vyléčit, musíte včas rozpoznat, že na vás leze nachlazení. Častým příznaky jsou bolest hlavy (bez jiné příčiny) a tuhnutí svalů v horních částech zad (trapézy, trapézové svaly). V této části zad totiž vedou akupunkturní dráhy. Proto (jak je uvedeno níže) je rychlou pomocí stimulace akupunkturních bodů nahřátím, akupresurou, nejlépe však akupunkturou. Tím rozproudíte energii v akupunkturních dráhách a je velká pravděpodobnost, že se vám v tomto stadiu podaří nachlazení zcela zvrátit.

Co rychle udělat

Bezprostředně po prochladnutí, po vyčerpávající fyzické zátěži nebo když cítíte, že to na vás leze, velmi pomůže se intenzivně zahřát z vnějšku i vnitřně. A to ihned (v řádu desítek minut, nejdéle hodin), nikoliv jít ráno do práce a toto udělat až večer.

Co při nachlazení nedělat

Je-li vám zima, nejezte jižní ovoce a čerstvou zeleninu. Nepijte zelený nebo mátový čaj. Všechno zmiňované jídlo a nápoje zevnitř tělo metabolickými procesy ochlazují, byla by vám ještě větší zima.

Pokud vás polévá horko, nedávejte si zahřívací nápoje. Pamatujte, že horečka je projevem zápasu obranné a škodlivé energie. Sražením teploty pomocí medikamentů se potlačuje přirozená obranyschopnost těla.

Zmírnění účinků nachlazení

Na začátku i v průběhu nemoci:

Léčení nachlazení

Jak si vytvořit v těle lepší obranyschopnost

Jste-li častým konzumentem antibiotik, zkuste se jednou vypořádat s angínou vlastními silami. Každé další onemocnění angínou bude mít výrazně slabší průběh.[4]

Přísloví a lidová rčení

Odkazy

Reference

  1. Chlad ranní­ mlhy - YIN QIAO JIE DU WAN
  2. Křehkost svinutého lístku - SANG JU YIN WAN
  3. http://www.inspirita.cz/
  4. přednáška: Jak posílit imunitu (Marie Příhodová, Městská knihovna Praha, 7. 11. 2013), http://www.mlp.cz/cz/akce/e11340-jak-posilit-imunitu/

Související témata

Literatura

Internetové odkazy

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Stránky
Nástroje
[CNW:Counter]