Wellness

Z Wikina

Přejít na: navigace, hledání

Obsah

Význam slova Wellness

Dnes je již pod pojmem Wellness zahrnuto téměř vše ve spojení s lázněni, lázeňskými pobyty, procedurami, zdravím (obecně) a zdravým pohybem.

Výkladový slovník uvádí význam slova Wellness jako fyzické, mentální a emoční zdraví, obvykle včetně zdravého způsobu života, jako je vhodná strava a cvičení.

Komolení slova Wellness a vyhledávače

Původ slova Wellness je z americké angličtiny. Slovo Wellness nejčastěji komolí lidé, kteří neumějí anglicky. Obvykle ho píší s jedním L (Welness) nebo s jedním S (Wellnes), případně s jejich kombinací (Welnes). Proto je dobré, pokud budete optimalizovat webové stránky na toto klíčové slovo, brát ohled i na další varianty. A to i přesto, že nejsou zadávány do vyhledávačů zas tak často. Naštěstí vyhledávače pracují s automatickou konverzí na slovo Wellness.

Kritéria pro certifikace Wellness zařízení

Česká Asociace Wellness je zájmové sdružení založené roku 2007. Sdružuje právnické a fyzické osoby působících v oblasti Wellness. Úsilí asociace směřuje k tomu, aby název wellness představoval pouze činnosti a produkty, které odpovídají obsahu termínu Wellness, mající na zřeteli etiku, kvalitu služeb a všestranný profesionalismus. Proto Česká Asociace Wellness vypracovala kritéria pro certifikaci Wellness zařízení.

Odkazy

Reference

Související témata

Literatura

Internetové odkazy

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Stránky
Nástroje
[CNW:Counter]