Velká encyklopedie vesmíru

Z Wikina

Přejít na: navigace, hledání

Kniha Velká encyklopedie vesmíru je nejucelenějším dílem o vesmíru, které dosud v naší zemi vyšlo.

Velká encyklopedie vesmíru

Obsah

Výzva: Koupíme tuto knihu

Pro naši redakční potřebu, zejména z důvodu zachování věrnosti konvertovaných článků, bychom rádi koupili tuto knihu. Prosíme o jakoukoliv pomoc vedoucí k pořízení knihy. Případně nás kontaktujte: Redakce.

Autor

Knihu sestavil Josip Kleczek, který se celoživotně astronomií zabýval na observatoři v Ondřejově. Velká encyklopedie vesmíru patří mezi jeho největší životní díla. Při tvorbě knihy mu knihy mu významně pomáhala jeho manželka. Oba na ní strávili roky společné práce, nejvíce po nocích.

Josip Kleczek přizval ke spolupráci na desítky českých i zahraničních odborníků. Nejen pro tvorbu hesel, ale i pro odborné korektury. A tak mohlo vzniknout tak rozsáhlé a fundované dílo.

Dostupnost

Tato kniha je již rozprodaná a je velmi těžké ji sehnat i v antikvariátech.

Wikina

Protože je o knihu stále zájem, dohodli jsme se s autorem na předání dat a z jednotlivých hesel postupně vytvoříme články zde ve Wikině v kategorii Astronomie. Bohužel autor se již výsledku nedožil.

Data jsme získali dne 2.4.2013. Práce s převodem dat z dokumentů (Word) do Wikiny započaly okamžitě. Celkově se na práci podílely za celou dobu asi dvě desítky dobrovolníků. Kompletní transfer všech článků byl dokončen 27.8.2014. Od té doby probíhají korektury, stylizace textů a lepší prolinkování uvnitř encyklopedie. Nakonec budou doplněny doprovodné obrázky.

Data o encyklopedii

Odkazy

Reference

Související témata

Literatura

Internetové odkazy

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Stránky
Nástroje
[CNW:Counter]