Pyrolýza

Z Wikina

Přejít na: navigace, hledání

Funkce pyrolýza (pyrolytické samočištění) výrazně usnadňuje čištění, a to i u silně znečištěného (zahumuseného) vnitřku trouby. Za pomocí pyrolýzy lze jednoduše a ekologicky šetrně (bez agresivních čisticích prostředků) vyčistit vnitřek trouby.

Jinou funkcí umožňující čištění trouby je Aqua clean.

Jak funguje pyrolýza

Principem pyrolýzy je rozžhavení vnitřku trouby na vysokou teplotu (až na 500 °C). Při takové teplotě nečistoty zuhelnatí a opadají ze stěn. Po proběhlé pyrolýze stačí údajně jen lehce setřít jemný prach ze dna trouby.

Realita

Žádná pečící trouba se nevyčistí sama. Vybírejte troubu s hladkými stěnami (neporézními a rovnými), aby na nich nečistoty vznikající při pečení co nejméně ulpívaly a šly poté snadněji setřít. Mastné nečistoty se totiž přichytí na každé tvarové nerovnosti.

I když by nečistoty měly po proběhlé pyrolýze opadat z vnitřních stěn trouby, výsledek není ideální. Na některých místech i tak nečistoty vytrvale drží.

Funkce pyrolýza spotřebuje velmi mnoho elektrické energie. Výrobce Fagor však uvádí[1], že vyšší spotřeba energie při procesu pyrolýzy je více než kompenzována financemi za čisticí prostředky určené na neoblíbené drhnutí vnitřku běžných pečících trub.

Odkazy

Reference

  1. http://www.fagor-shop.cz/s/clanek-detail/30/proc-koupit-troubu-s-pyrolyzou.html

Související témata

Literatura

Internetové odkazy

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Stránky
Nástroje
[CNW:Counter]