Imigrace

Z Wikina

Přejít na: navigace, hledání

Imigrace (přistěhovalectví) nabývá v současné době významu hromadného přílivu uprchlíků (utečenectví) ze zaostalejších zemí do těch vyspělejších.

Obsah

Důvody imigrace

Afrika

Především ekonomické. Převaděči slibují imigrantům, že je za nemalé peníze dostanou do "ráje".

Blízký východ

Připravujeme

Evropa

Za hromadný příliv imigrantů z Afriky jsou zodpovědné ty státy, které od středověku kolonizovaly chudé části světa. I když už dnes rozvojové země nejsou jejich oficiálními koloniemi, přesto mají novodobí kolonizátoři významný vliv na chod těchto chudých zemí. Za účelem plundrování (vývoz nerostného bohatství za výrazně nižší ceny než je jejich tržní hodnota) uměle udržují nestabilitu v těchto zemích např. rozdmýcháváním vnitřních konfliktů (dodávky zbraní znepřáteleným táborům). Pokud tato politika neuspěje, rozbití fungujících států se děje tak i vlastními zásahy kolonizátorů (např. Libye/Francie 2011 [1]).

Česká republika

Česká republika nikdy neměla kolonie, ani nikdy nečerpala z bohatství těchto zemí. Státy, kterých se přísun imigrantů týká nejvíce, se snaží částečně zbavit odpovědnosti. Proto využívají svého velkého vlivu v EU a prostřednictvím jednotné politiky EU se dožadují přidělení kvót na přerozdělení uprchlíků i do jiných zemí.

Výhody a nevýhody

Pro imigraci

Proti imigraci

Pověry a mýty

1948 a 1968

V těchto letech také utíkalo mnoho Čechů a Slováků do zahraničí, kde je přijali. – Lidé, kteří utíkali před politickým režimem, byli obecně pracovití, vzdělaní a chytří lidé. Proto se řada z nich ve světě významně prosadila.

Začlenění do společnosti

Imigranti se postupem času začlení do společnosti. – Začlení se jen ti pracovití.

Citáty

Odkazy

Reference

  1. http://cs.wikipedia.org/wiki/Vojenská_intervence_v_Libyi
  2. http://fellowshipoftheminds.com/2014/09/05/11-ways-to-know-when-you-live-in-a-country-run-by-idiots/

Související témata

Literatura

Internetové odkazy

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Stránky
Nástroje