Hejtr

Z Wikina

Přejít na: navigace, hledání

Hejtr (správně psáno: Hater) je člověk píšící nenávistné, urážlivé, očerňující a lživé komentáře v internetovém prostoru. Hejtrům se také říká e-Lůza.

Mírnější hejtr se označuje jako troll.

Obsah

Zásady pro boj s hejtry

Nesnažit se s hejtrem komunikovat

Diskusi s haterem nemůžete vyhrát. Navíc vás obhajování bude stát spoustu času, často pracovního. Díky tomu nestihnete jiné smysluplné věci.

Příspěvky okamžitě mazat

Nejlepší způsob je ve vašem systému zablokovat vybraná vulgární slova, abyste začínající hejtry zablokovali hned v počátku. Je také vhodné mít nad příspěvky kontrolu, tj. každý příspěvek schvalovat. Vytrvalejším hejtrům zablokujte přístup. Nemáte-li tyto možnosti, požádejte o to kompetentního administrátora. Každopádně hejtování monitorujte.

Nenechte si to pro sebe

Komunikujete-li za firmu, uvědomte o tom nadřízené. Ti totiž často pracují uzavřeni ve svých kancelářích sledujíc "jak byznys jede". Nenávistné a napadající komentáře velmi podceňují.

Psychologie hejtra

Hejtr je živý z energie, kterou z vás svoji komunikací vysává. Tato komunikace se vám dostává pod kůži a vnitřně vám ubližuje, protože nařčení je uměle vykonstruované a lživé/nepravdivé. Vy se naivně snažíte obhajovat. Ačkoliv si to možná nepřipouštíte, tento psychologický efekt působí nevědomě.

Dopad

Svými nenávistnými komentáři odvádí hejtr pozornost od záležitostí, kvůli kterým ostatní přišli na váš web nebo profil na sociální síti. Ostatní hejtři nechtějí zůstat stranou a zapojují se také. Z diskusního vlákna se stává žumpa. Normální návštěvnící/zákazníci pak raději odcházejí.

Předcházení

I když jste dosud neměli s hejtry co do činění a domníváte se, že vás taková věc nemůže potkat, přesto měli byste mít připravené scénáře na vypjaté komunikační situace. Využijte chvíle hospodářského poklesu, kdy si uděláte čas na to, abyste se připravili na možné útoky. Ty můžou směřovat od haterů nebo dokonce od konkurence, která z různých důvodů potřebuje snížit vaši důvěryhodnost.

Vznik slova

Pochází z anglického "hate" = nenávidět. Hejtr (hater) tedy hejtuje (hatuje).

Odkazy

Reference

Související témata

Literatura

Internetové odkazy

Citováno z „http://www.wikina.cz/a/Hejtr
Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Stránky
Nástroje